انعکاس تظاهرات حزب همبستگی در دفاع از قربانیان غزه و ارگون در سایر رسانه‌ها

تظاهر‌کننده‌ها: ما خواهان توقف قتل افراد ملکی و بی‌گناه هستیم

منبع: رادیو آزادی، ۱ اسد ۱۳۹۳

تظاهرات حزب همبستگی در دفاع از قربانیان غزه و ارگون

ده‌ها تن از باشنده‌های کابل و حامیان حزب همبستگی افغانستان در عکس‌العمل به حملات اخیر مخالفین مسلح در مناطق مختلف کشور و حمله اسراییل بر فلسطین، دست به تظاهرات زدند.

این مظاهره‌کننده‌ها ضمن محکوم‌نمودن این حملات که در آن صد‌ها فرد ملکی کشته و زخمی شدند خواهان توقف هرچه زودتر آن شدند.

سیلی غفار سخنگوی حزب همبستگی افغانستان درمورد علت راه‌اندازی این مظاهره چنین گفت:

«تمام مردم افغانستان را می‌خواهیم تا وقت که ما متحد نشویم تا وقتیکه که بسیج نشویم علیه این دشمنان ملت روز خوش را نخواهیم دید. حرکت امروز ما بخاطر تقبیح تمام حملات در افغانستان چه در ارگون است چه در بدخشان و چه در هلمند است و همچنان غزه. گفته می توانیم تمامی حملات که امروز در ارگون و غزه و جاهای دیگر می شود فقط اینها حملات است که پیش از پیش برنامه ریزی شده است.»

تظاهرات حزب همبستگی در دفاع از قربانیان غزه و ارگون

علاوه بر این در برخی ولایات دیگر افغانستان نیز در عکس‌العمل به حملات اخیر مخالفان مسلح دولت بر نقاط مخلتف این کشور که ده‌ها کشته و زخمی بجای گذاشته و همچنان بر علیه حملات اخیر اسراییل بر فلسطین دست به تظاهرات و اعتراضات زده‌اند.

مظاهره‌کننده‌گان روز چهارشنبه در کابل از جامعه جهانی نیز خواستند تا جلو همچون حملات را بگیرند.

حفیظ راسخ یکی از اعضای حزب همبستگی درمورد گفت:

« خواست ما از جهانیان و از کسانی که حامیان مردم عام هستند این است که بر ضد حملات ظالمانه اسراییل بر فلسطین و در افغانستان علیه طالبان که از طرف پاکستان حمایت می‌شوند صدا بلند کنند. ما این حملات را به شدت تقبیح می‌کنیم و خواهان توقف هر چه عاجل آن هستیم.»

مظاهره‌چیان همچنان از عملکرد ضعیف حکومت در خصوص جلوگیری از حملات مخالفان مسلح در کشور انتقاد کردند.

در یک هفته گذشته شهر کابل شاهد سومین تظاهرات در عکس‌العمل به حملات مخالفان مسلح در افغانستان و حمله اسراییل بر فلسطین بوده‌است.

 

اعتراض د‌ه‌ها شهروند کابل به حملات اسرائیل در غزه

منبع: بی‌بی‌سی فارسی، ۱ اسد ۱۳۹۳

تظاهرات حزب همبستگی در دفاع از قربانیان غزه و ارگون
د‌ه‌ها تن از هواداران «حزب همبستگی افغانستان» در تقبیح حملات اسرائیل بر غزه و حمله خونین ارگون پکتیکا در کابل تجمع اعتراضی بر پا کردند.

برای تماشای تصاویر تظاهرات حزب همبستگی در دفاع از قربانیان غزه و ارگون اینجا کلیک کنید.

 

بازتاب تظاهرات در چندین رسانه تصویری

 

مظاهره‌کنندگان در کابل حملات بر ارگون و غزه را تقبيح کردند

منبع: آژانس خبری پژواک، ۱ اسد ۱۳۹۳

تظاهرات حزب همبستگی در دفاع از قربانیان غزه و ارگون

کابل (پژواک، اول اسد ٩٣): صدها تن به شمول زنان، در شهر کابل دست به مظاهره و راهپيمايى زده و رويدادهاى خونين ولسوالى ارگون ولايت پکتيکا و حملات اسرائيل بر غزۀ فلسطين را به شدت تقبيح نمودند.

بر اثر انفجار موتر بمب هفتۀ گذشته در بازار آهنگران ولسوالى ارگون، بيش از ٤٠ فرد ملکى کشته و ٦٠تن ديگر مجروح گرديد و با تخريب ده‌ها دکان، مارکيت و وسايط، خسارات هنگفتى برجا گذاشته‌است.

همچنان حملات هوايى اسرائيل بر نوار غزۀ فلسطين ادامه داشته و تا حال بيش از  پنجصد فلسطينى به شمول زنان  و اطفال جان باخته و سه هزار تن ديگر مجروح گرديده و شهر غزه، تقريباً به ويرانه مبدل شده‌است.

در تقبيح اين حملات، امروز تظاهراتى از سوى حزب همبستگى افغانستان از ساحۀ شاه دو شمشيرۀ شهر کابل آغاز گرديد و آنها به سوى پارک زرنگار، با شعارهاى ضد امريکايى و انتقاد از دولت، راهپيمايى نمودند.

سيلى غفار، سخنگوى حزب همبستگى افغانستان، در اين تظاهرات که بيش از دوصد زن نيز در آن اشتراک داشت، گفت  که هدف آنها تقبيح حملات مخالفان مسلح بر افغانستان و بمباران اسرائيل بر ملت مظلوم فلسطين است.

خانم غفار افزود: «ما  حملات وحشيانه بر ارگون و غزه را محکوم ميکنيم و خون شهداى اين دو رويداد را نمى بخشيم.»

حفيظ‌الله راسخ، مظاهره کنندۀ ديگر گفت که روزانه ده ها تن از مردم بيگناه در انفجار و انتحار در کشور کشته ميشوند؛ اما دولت خاموش است و هيچ اقدامى براى جلوگيرى از آن نمى کند.

وى علاوه کرد که  صدها فلسطينى در حملات اسرائيل نيز جان مى بازند و امريکا از آن حمايت ميکند؛ اما کشورهاى اسلامى خاموشى اختيار کرده است.

در اخیر، قطعنامۀ نیز از سوی «حزب همبستگی افغانستان» منتشر شد که در بخشى از آن آمده است:  «خون بی‌دفاعان در هر گوشۀ افغانستان و فلسطین جارى است و مردم هر روز شاهد فجایع تکاندهنده هستند؛ اما جهان در برابر قتل عام طالبی، نه تنها سکوت اختیار کرده، بلکه در خفا به آدم کشان اسلحه و امکانات میدهد.»

در قطعنامه، تذکر رفته‌است که طالبان به اشاره استخبارات و یاری پاکستان حملات انتحاری، انفجاری، بمبگذاری و حتى حمله برغیر نظامیان را بخاطر رسیدن به اهداف شان انجام مي‌دهند.

در قطعنامه، از تمامی نهادهای مدنی، شخصیت‌های آزاد اندیش و احزاب ترقی خواه جهان، خواسته شده‌است که علیه این جنایات خاموش نه نشسته و مبارزه واحد را در برابر آن آغاز کنند....

 

مظاهره‌چیان حملات بر غزه را تقبیح کردند

منبع: صدای امریکا دری، ۱ اسد ۱۳۹۳

صدها تن به شمول زنان، امروز طی یک راهپیمایی در شهر کابل، حملات اسرائیل بر نوار غزه را به شدت نکوهش نمودند. درین راهپیمایی که از سوی حزب همبستگی افغانستان سازماندهی شده بود، اشتراک‌کنندگان علاوه بر رویدادهای غزه، واقعۀ خونبار هفتۀ گذشته در ولسوالی ارگون ولایت پکتیکا را نیز تقبیح کردند. آنان بر سکوت جامعۀ جهانی در برابر حملات اسرائیل بر نوار غزه انتقاد کرده و خواستار شکست این سکوت و ختم هرچه زودتر حملات اسرائیل شدند. مظاهره کنندگان کشته شدن افراد ملکی در حملات جناح‌های درگیر در جنگ افغانستان را نیز عمل نابخشودنی خواندند. درین راهپیمایی، خلاف رهبران سابق جهادی و همچنان نیروهای خارجی و امریکا نیز شعار داده می‌شد.

 

تظاهرات ضدصهیونیستی در کابل

منبع: رادیو دری ایران، ۱ اسد ۱۳۹۳

مردم کابل برضد جنایات اسرائیل در غزه تظاهرات کردند.

به گزارش خبرنگار رادیو دری صدها نفر از مردم شهر کابل پایتخت افغانستان امروز با راه‌اندازی تظاهرات ضدصهیونیستی در غزه، خواهان توقف این حملات شدند.

در تظاهرات امروزی در کابل که از سوی حزب همبستگی افغانستان ترتیب شده بود  در آن برضد آمریکا و اسرائیل شعار داده می‌شد.

معترضان برضد امریکا هم شعار  می‌دادند و به گفته آنان آمریکا از جنایات اسرائیل در غزه حمایت می‌کند.

این معترضان افغان همچنین کشتار غیرنظامیان افغان در حملات و انفجارها در مناطق مختلف این کشور هم تقبیح کردند و از دولت افغانستان خواست که در این زمینه اقدامات جدی کند.

دیروز هم در ولایت کنر برضد اسرائیل تظاهراتی صورت گرفته بود.

 

راهپیمایی ضدصهیونیستی در کابل + تصاویر

منبع: مجله تفریحی وطندار، ۱ اسد ۱۳۹۳

حزب همبستگی افغانستان با برپایی راهپیمایی ضدصهیونیستی در کابل تجاوز وحشیانه این رژیم به غزه و شهادت صدها شهروند بی‌دفاع فلسطینی را محکوم کرد.

تظاهرات‌کنندگان با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» انزجار خود را نسبت به اعمال وحشیانه رژیم صهیونیستی ابراز داشته و از ایستادگی دلیرانه مردم فلسطین در برابر متجاوزان حمایت کردند.

آنان همچنین از تمامی مردم جهان به ویژه کشورهای اسلامی خواستند تا هرچه سریع‌تر مانع حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی و ادامه کشتار مردم غزه شوند.

تظاهرات‌کنندگان همچنین حملات شبه‌نظامیان طالبان در ولایت پکتیکا که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از شهروندان این منطقه شد را محکوم  و تأکید کردند که غزه و افغانستان غرق در آتش و خون است اما ستمگران مست عشرت و غارت هستند.

طبق آخرین گزارش‌ها از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ هزار نفر از خانه‌های خود آواره شده‌اند.

تظاهرات حزب همبستگی در دفاع از قربانیان غزه و ارگون

برای تماشای تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

تظاهرات ضد صهیونیستی و امریکایی در کابل

منبع: خبرگزاری صدای افغان (آوا)، ۱ اسد ۱۳۹۳

تظاهرات حزب همبستگی در دفاع از قربانیان غزه و ارگون

شهروندان کابل امروز در یک راهپیمایی گسترده روایداد های اخیر خونین ولسوالی ارگون ولایت پکتیکا و حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین را به شدت محکوم نمودند.

به گزارش خبرگزاری آوا، مظاهره کنندگان باسردادن شعارهای مرگ بر امریکا و اسراییل از ساحه شاه دوشمشیره به سوی وزارت اطلاعات و فرهنگ راهپیمایی نمودند.

خانم سیلی غفار؛ سخنگوی حزب همبستگى افغانستان، در حین تظاهرات گفت که هدف از راهپمایی امروز ما تقبيح حملات مخالفان مسلح بر افغانستان و بمباران مردم مظلوم مسلمان فلسطين توسط اسراییل است.

وی افزود که ما حملات وحشيانه بر ولسوالی ارگون ولایت پکتیکا و غزه را به شدید ترین لحن محکوم مي کنیم و خون شهداى اين دو رويداد را به هیچ وجه نمى بخشیم.

حفیظ راسخ؛ عضو  این حزب نیز گفت که درحال حاضر روزانه بیش از ۸ الی ۱۰ نفر از مردم ملکی بیگناه افغانستان کشته می شوند ولی متاسفانه حکومت در قبال آنها سکوت کرده است.

وی در ادامه به کشتار مردم فلسطین به دست اسراییل اشاره کرد و افزود که امریکا از این حملات حمایت می کند و کشور های اسلامی هم سکوت اختیار کرده اند.

طی چند روز گذشته تظاهرات های گسترده در رابطه با غزه و حادثه ارگون پکتیکا از سوی نهاد ها و فعالان جامعه مدنی در کابل راه اندازی شده است.

 

اعتراض‌کنند‌گان در کابل حملات اسرائیل و طالبان مسلح را محکوم کردند

منبع: آژانس خبری باختر، ۱ اسد ۱۳۹۳

تظاهرات حزب همبستگی در دفاع از قربانیان غزه و ارگون

ده‌ها تن از جوانان امروز با راهپیمایی اعتراضیه در شهر کابل حمله اسرائیل بر نوار غزه و حمله انتحاری طالبان بر ارگون را محکوم کردند.

اعتراض‌کنندگان با سردادن شعارهای  مرگ بر اسرائیل و مرگ بر طالبان خواستار قطع حملات اسرائیلی‌ها بر نوار غزه و همچنان خواستار قطع حملات طالبان مسلح بر مردم افغانستان شدند.

به گزارش خبرنگار آژانس باختر، این تظاهرات از جانب حزب همبستگی افغانستان سازماندهی شده بود و جوانان  شرکت‌کننده در آن حملات بی‌رحمانه اسرائیل  بالای نوار غزه و نیز حملات طالبان بر افراد ملکی بخصوص حمله انتحاری ارگون ولایت پکتیکا را محکوم کردند.

شرکت‌کنند‌گان این تظاهرات همدردی شان را با مردم فلسطین و بازماندگان شهدای حمله انتحاری ارگون ابراز کردند.

تظاهرکنندگان راهپیمایی شان را از جاده کنار مسجد شریف شاه دوشمشیره «ع» آغاز و به طرف مرکز شهر کابل ادامه دادند.

در حمله انتحاری ارگون حدود یکصدتن به شمول کودکان به شهادت رسیدند و همچنان در حملات اسرائیل بر نوار غزه که شامل هفدهمین روز خود شد تا کنون ششصد و سی تن  به شهادت رسیده‌اند و بیش از چهار هزار فلسطینی زخم برداشته‌اند که این حملات خشم مردم ما و مردم  مسلمان و غیرمسلمان جهان را نیز  برانگیخته‌است‌.

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 94 نفر