تجاوز دولت پاکستان بر کنر، دسیسه شیطانی امریکاست!

تجاوز دولت پاکستان بر کنر، دسیسه شیطانی امریکاست!

حملات راکتی ارتش منفور پاکستان در کنار مصایب گوناگون افغانستان سال‌هاست که تهدید عمده برای ساکنان ولایات شرقی خاصتا مردم بی‌دفاع کنر شمرده شده و جان و مال روستانشینان مظلوم را به خطر مواجه ساخته‌است. دولت تروریست‌پرور پاکستان که بقایش را در آشوب منطقه می‌جوید، به اشاره اربابان غربی‌اش پا فراتر نهاده اینک با حملات ویرانگر هوایی در صدد است تا منطقه را از سکنه خالی ساخته و برای پرورش جهالت‌پیشگان و طالب‌سازی، لانه تازه‌ای مهیا نماید.

دولت فاسد کابل که معجونی از مهره‌های جیره‌خوار بیگانگان است، تماشاگر جنایت و رذالت رژیم پاکستان باقی‌مانده در برابر پیشروی‌هایش خاموشی مرگبار اختیار نموده‌است. ارگ‌نشینان که در مقابل جرنیل‌های پاکستانی دهان‌پرآب اند، فقط با ارایه چند جمله عوام‌فریبانه مبنی بر آماده‌باش نیروها در سرحدات شرقی، لقمه‌ی چربی را در گلو مطبوعات ساخت خود تخته کرده، بار مسوولیت شان را سبک کردند.

دولت منفور پاکستان به سرکردگی نواز شریف و شرکا، ادامه‌دهندگان سیاست‌های عوام‌فریبانه دیروز در قبال مردم خود و منطقه بوده و همپای طرح‌های شیطانی سی.آی.ای و ام.آی.شش قدم برمی‌دارد. این دولت مرتجع و پلید همسان رژیم خون‌آشام ایران همیشه از فقر کمرشکن، محرومیت‌ها و مجبوریت‌های مهاجران مصیبت زده‌ی ما به‌مثابه گوشت دم توپ و ابزار ویرانگر جهت تقویت ویروس بنیادگرایی و توحش در منطقه و افغانستان سوءاستفاده می‌کند. دولت پاکستان می‌کوشد با تکیه بر مشتی از افغان‌های وطن‌فروش و باندهای منفور گلبدین، ملاعمر،‌ حقانی و غیره، افغانستان نگون‌بخت را تا سالیان سال در محاصره سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و حتا نظامی خود داشته باشد. سردمداران پاکستان همین اکنون تلاش دارند تا تیم جنگ‌سالاران به رهبری عبدالله را در انتخابات برنده نموده، یکبار دیگر نوکران سربه‌زیر دیروزیش را مثل سال‌های سیاه دهه نود میلادی بر اریکه قدرت بنشانند.

متجاوزان امریکایی برای ادامه حضور نظامی و تبدیل افغانستان به تخته خیز شان در آسیا و پیشبرد سایر دسایس خویش نیاز دارند تا هر از گاهی آشوبگری را به یاری ارتش پاکستان که چوب‌دست منطقویش می‌باشد، دامن زده و از این حریق ویرانگر سود جوید. بدون اشاره امریکا، دولت نوکرمنش پاکستان هرگز جرئت نداشت که بر خاک افغانستان تجاوز نموده هزاران راکت بر مردم ما شلیک کند. اگر راکت‌پرانی‌های پاکستان تایید امریکا را به همراه نمی‌داشت، کاخ‌ سفید هرگز تجهیزات پیشرفته نظامیش در افغانستان را که ارزش آن‌ها به هفت میلیارد دالر می‌رسد، به ارتش پاکستان واگذار نمی‌کرد.

همان گونه که مردم ما با گوشت و استخوان قتل و غارت تجاوزگری‌های امریکا و متحدانش را درک کرده و جنایات ضد بشری‌اش را فراموش نخواهند کرد، مزدورپروری، مداخلات و تجاوزات و صدها جنایت‌ نابخشیدنی دولت پاکستان را طی تقریبا چهار دهه بربادی افغانستان نه فراموش کرده و نه خواهند بخشید. ما بارها تاکید کرده‌ایم؛ تا هنگامی که دولت‌های دموکراتیک و مترقی به‌جای رژیم‌های پوشالی استقرار نیابد، هرگز امنیت و آسایش در دو سوی مرز حکمفرما نخواهد شد.

«حزب همبستگی افغانستان» تجاوز بی‌شرمانه نظامیان پاکستان را پروژه امریکایی دانسته و هم‌صدا با ملت خود به‌شدت این عمل زورگویانه را محکوم کرده و ندا سر می‌دهد تا وقتی سایه‌ی شوم امریکا از سر ملت ما دور نگردیده، ارگ و کابینه از حضور غلامان حلقه‌ به گوش آی.اس.آی و واواک پاکسازی نشود، مداخلات و جنایات پاکستان و ایران از سرزمین ما رخت نخواهد بست.

دستان خون‌آلود امریکا، ناتو، پاکستان، ایران و دیگر دولت‌های جنایت‌پرور از وطن ما کوتاه‌شدنی نیست، مگر این که مردم ما دست به دست هم داده نوکران و مزدبگیران خاین داخلی آنان را به جزای اعمال شان برسانند، چون اینان اند که زمینه دست‌اندازی، چپاول و بربادی را برای صاحبان خارجی شان مهیا می‌سازند.

«حزب همبستگی افغانستان» به‌مثابه تشکل پیشرو و مترقی متعهد است تا در برابر سیاست‌های خاینانه و ضد مردمی اشغالگران امریکایی، بنیادگرایان هار و روشنفکران خودفروخته ایستاده و افشاگر باشد و در این راه دست آنانی را که بی‌هراس در راه سعادت و دموکراسی در برابر عوامل ویرانگر می‌رزمند صمیمانه فشرده، خواهان وحدت عملی برای افغانستان آزاد و مرفه می‌باشد.

با خون خویش از وجب وجب این خاک حراست نماییم!
کوتاه‌باد دست مداخله‌گران و چاکرانش!

حزب همبستگی افغانستان

۱۳ جوزا ١٣٩٣ ـ ۳ جون ٢٠١٤

 

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 396 نفر