ارگون در خون، ستم‌کاران مست چانه‌زنی!

تسکین درد ارگون مبارزه است و بس

این بار مردم نگونبخت ارگون ولایت پکتیکا بر فرش عزای فرزندان خود نشستند. دشمنان سوگندخورده ملت ما به اشاره اربابان خارجی شان معصوم‌ترین توده‌های ما را هدف حمله وحشیانه شان قرار دادند. به گفته شاهدان عینی این انفجار که هدفش کشتن بی‌گناهان این منطقه بود، به اندازه‌ای شدت داشت که از بازار ولسوالی چیزی را سالم نگذاشت و بیش از نود تن را به کامش فرو برد. ریاست امنیت ملی نیز با اظهار این جمله که حمله‌ی ارگون از سوی گروه حقانی تحت رهبری آی.اس.آی راه‌اندازی شده، کار شان را تمام‌شده اعلام داشتند.

این ددمنشی وحشیانه هنگامی به وقوع پیوست که تمامی مقامات دولت فاسد غرق چانه‌زنی و ساخت و پاخت برای چنگ‌انداختن بر کرسی‌های دولت آینده بوده رسیدگی به امنیت مردم را فراموش کرده‌اند. عبدالله و اشرف غنی هم که قبل از دور دوم انتخابات در حادثه ارگوی بدخشان برای نمایش و شکار رای مردم بر ساحه حضور یافته اشک تمساح ریختند، حال که دیگر تا حداقل پنج سال آینده به رای مردم نیاز ندارند، از برابر قتل عام پکتیکا با بی‌تفاوتی گذشتند و آنچنان مصروف معامله‌های خاینانه اند که خون ده‌ها هموطن بی‌گناه ما برای شان به اندازه یک گیلاس آب هم ارزش ندارد.

گروه خونریز و جهالت‌پیشه طالبان این چاکران پاکستان با شدت‌بخشیدن بر حملات انفجاری، انتحاری، بم‌گذری و حتا یورش مستقیم بر اهداف غیرنظامی، برای رسیدن به اهداف شوم و نکبتبار شان مردم بی‌دفاع ما را گوشت دم توپ ساخته‌اند. آنان که بی‌شرمانه حرف از «جهاد علیه کفار» می‌زنند، اما در عمل با «کفار» امریکایی و ناتو جان و جگر بوده منحیث نیروی ذخیره اشغالگران در جهت سیاست‌های شیطانی آنان فعالیت می‌کنند.

شهادت، مجروحیت و آوارگی هزاران هموطن هلمندی، قندهاری، نورستانی، بدخشانی، ارگونی و… در کنار فقر روزافزون و تهدیدهای رنگارنگ دیگر گواه این واقعیت بس کشنده و تلخ است که دشمنان ملت برای نابودی و غارت این سرزمین دست به دست هم داده و به یاری متجاوزان امریکایی به زودترین فرصت با تشکیل رژیم گندیده‌تر متشکل از تمامی سرجنایت‌کاران و غارتگران، سرنوشت مردم ما را یکبار دیگر به‌سوی تباهی عمیق‌تر سوق می‌دهند.

«حزب همبستگی افغانستان» درحالی‌که تسلیت عمیقش را به بازماندگان ارگون ابراز می‌دارد، اعتقاد راسخ دارد که نه با اشک ریختن و نفرین فرستادن، بلکه فقط و فقط با مبارزه و بسیج ملت علیه ستم‌کاران داخلی و اشغالگران و مداخله‌گران خارجی می‌توان وطن خود را از این سیه‌روزی و داغ‌های ننگ رهایی بخشید.

«حزب همبستگی افغانستان» بدین باور است که ترور و تروریزم و دولت‌های پوشالی از یک پستان تغذیه کرده و تا هنگامی که دست تمامی متجاوزین، حامیان وطنی و سایر مداخله‌گران از حلقوم مردم ما کوتاه نگردد و یک دولت ملی-دموکراتیک مبتنی بر اراده مردم استقرار نیابد، ملت ما روی خوشبختی و سعادت را ندیده و این فجایع با قربانی‌کردن مردم ادامه خواهد یافت. بنا به تمامی نهادهای آزاداندیش، شخصیت‌ها و احزاب ترقی‌خواه، ندا سر می‌دهیم که سکوت مرگبار در برابر جنایت و جنایت‌کاران را باید شکست و برای آگاهی‌دهی و بسیج ملت برای یک مبارزه پیروزی و  مرگ متحد شد.

حزب همبستگی افغانستان

٢٥ سرطان ١٣٩٠ (١٦ جولای ٢٠١٤)

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 602 نفر