غزه افغانستان و فلسطین غرق آتش و خون، ستمگران مست عشرت و غارت!

غزه افغانستان و فلسطین غرق آتش و خون

خون بی‌دفاعان در هرگوشه افغانستان و فلسطین جاریست و ما هر روز شاهد فجایع تکان‌دهنده آن هستیم. بدون شک عقب هر فاجعه و ویرانی، استعمارگران آدم‌خوار نشسته و با افراشتن آتش جنگ‌ها و غارت ملل به زندگی ننگین خویش ادامه می‌دهند. در این میان، جهان به‌اصطلاح آزاد در برابر قتل‌عام طالبی و صیهونیستی نه تنها سکوت اختیار نموده‌اند بلکه در خفا به آدم‌کشان اسلحه و امکانات می‌دهند.

غزه افغانستان و غزه فلسطین سال‌هاست به‌مثابه قربانیان هم‌سرشت و هم‌سرنوشت، فدای توطئه و دسیسه‌های سازمان‌یافته‌ قدرت‌های غربی و منطقوی می‌شوند. ما به وجدان‌های بیدار مردم جهان آواز می‌دهیم که علیه این موج فاشیزم عریان و ستمگری که جهان را به‌سوی بربریت حیوانی سوق داده‌است، برخیزند، ورنه به زودی این وحشت آنان را نیز به کامش فرو خواهد برد.

جنایت هولناک ارگون که سبب بربادی هست و بود ساکنانش شد، هنگامی به وقوع پیوست که تمامی مقامات دولت فاسد غرق چانه‌زنی و ساخت و پاخت برای چنگ‌انداختن بر کرسی‌های دولت آینده بوده و امنیت مردم را به باد فراموشی سپرده‌اند. از جهت دیگر پارلمان‌نشینان نیز همسان سایر جنایت‌کاران میدان را شغالی یافته، بدون کوچک‌ترین بها به وضع فلاکت‌بار مردم و ماتم جاری قانون امتیازات دایم‌العمر وکلا را به خونسردی تمام برای آسایش فردای خویش، پاس می‌دارند.

پوستر ارگون

گروه خونریز و جهالت‌پیشه طالبان به اشاره استخبارات کشورهای امپریالیستی و یاری دولت پاکستان با شدت‌بخشیدن حملات انفجاری، انتحاری، بم‌گذاری و حتا یورش مستقیم بر اهداف غیرنظامی، برای رسیدن به اهداف شوم و نکبت‌بار شان مردم بی‌دفاع ما را گوشت دم توپ ساخته‌اند. آنانی که بی‌شرمانه حرف از «جهاد علیه کفار» می‌زنند، اما در عمل با «کفار» امریکایی و ناتو جان و جگر بوده، منحیث نیروی ذخیره اشغالگران در جهت سیاست‌های شیطانی آنان فعالیت می‌کنند.

شهادت، مجروحیت و آوارگی هزاران هموطن هلمندی، قندهاری، نورستانی، بدخشی، ارگونی و... در کنار فقر روزافزون و تهدیدهای رنگارنگ، دیگر گواه این واقعیت بس کشنده و تلخ است که دشمنان ملت برای نابودی و غارت این سرزمین دست به دست هم داده و به یاری متجاوزان امریکایی به زودترین فرصت با تشکیل رژیم گندیده‌تر متشکل از تمامی سرجنایت‌کاران و غارتگران، سرنوشت مردم ما را یکبار دیگر به‌سوی تباهی عمیق‌تر می‌کشانند.

«حزب همبستگی افغانستان» تسلیت عمیقش را به بازماندگان ارگون و خلق مبارز فلسطین ابراز داشته، حملات وحشیانه طالبان در افغانستان و فاشیزم اسراییل بر غزه را به شدت محکوم می‌کند. ما اعتقاد راسخ داریم که نه با اشک‌ریختن و نفرین‌فرستادن، بلکه فقط و فقط با مبارزه و بسیج ملت‌ها علیه ستمگران از هر جنسی که باشند، می‌توان این سیه‌روزی‌ها و داغ‌های ننگین را از دامن بشریت زدود و به رهایی رسید.

ما بدین باوریم تا هنگامی که دست تمامی متجاوزین، حامیان وطنی‌شان و سایر مداخله‌گران از گلوی مردم محروم کوتاه نگردد و دولت‌های ملی-دموکراتیک مبتنی بر اراده مردم استقرار دایمی نیابد، خلق‌های زیر ستم روی رفاه و سعادت را ندیده و روال جنایت ادامه خواهد یافت. بناً به تمامی نهادهای مردمی، شخصیت‌های آزاداندیش و احزاب ترقی‌خواه جهان، ندا سر می‌دهیم که مبارزه بطی و پراکنده در برابر جنایت و جنایت‌کاران را در هم شکسته و همچون مشت واحد برای آگاهی‌دهی و بسیج ملل محروم متشکل شوید.

حزب همبستگی افغانستان

۱ اسد ١٣٩۳ - ۲۳ جولای ٢٠١٤

 

 

پوستر شعر فلسطین

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 164 نفر