کشتارهای سازمان‌یافته قومی، دسیسه‌ای برای متلاشی‌ساختن کشور

قربانیان معصوم غور

هنوز خون ده‌ها هموطن ما در ارگون نخشکیده بود که خون‌خواران طالبی ١٤ تن از هموطنان معصوم ما را در ولایت غور به‌صورت فجیع تیرباران کردند. اکثریت قربانیان این فاجعه زحمت‌کشان فقیری بودند که بعد از ماه‌ها کار شاق، می‌خواستند روزهای عید را در کنار فامیل‌های بی‌بضاعت شان سپری نمایند. لطیفه و نوروز که تازه ازدواج کرده بودند، می‌خواستند برای گذشتاندن نخستین روزهای زندگی مشترک شان به بند امیر بروند که اجساد شان که با سه عضو دیگر خانواده ددمنشانه تیرباران شده بودند به بازماندگان شان تسلیم داده شد.

قربانیان غور فقط به خاطر هزاره‌بودن قتل‌عام شدند. در ١٧ جوزای سال جاری نیز در ولسوالی گیزاب ولایت ارزگان ١٧ تن از جوانان رشید دایکندی را این قصابان آدم‌نما به جرم هزاره‌بودن سر بریدند. فقط چند روز قبل چندین هموطن بینوای اوزبیک ما را در فاریاب به گلوله بستند. این همه وحشیگری‌ها و قساوت بی‌مانند که از گوشه و کنار افغانستان گزارش می‌شود تحمل و صبر ملت را به نقطه غلیان رسانیده‌است.

اما باوجود جوی خونی که در کشور جاری است، حکام فاسد و وجدان‌خفته افغانستان غرق ساخت و پاخت‌های انتخاباتی اند و سرنوشت مردم را در قمار قدرت به بازی گرفته‌اند. دیگر تسلیت صادرکردن و کمیسیون‌ساختن‌های ارگ به فکاهی آشنای مردم بدل شده‌است.

قرار اطلاعات، بیشترین موارد کشتار و خشونت آدم‌کشان طالبی توسط قومندان‌های خون‌خواری صورت می‌گیرد که به لطف کرزی و شورای نام‌نهاد صلح بدون محاکمه و مجازات از زندان‌ها رها شده دوباره به صفوف تروریست‌های نوکر آی.اس.آی پیوسته‌اند. پس شخص کرزی و طالبان نکتایی‌پوش اطرافش در این جنایات تکاندهنده دستان خونین دارند و باید حساب پس دهند.

مردم ما باید بدانند که پشت این همه حوادث مدهش، نیرنگ‌‌های آشنای متجاوزان خارجی هویدا اند. طالبان وحشی که جهاد علیه اشغالگران را شعار دروغین شان ساخته‌اند در عمل به نیروهای متجاوز کاری نداشته مردم بی‌گناه را به فرش عزا می‌نشانند. اینان به‌مثابه لشکر ذخیره استعمار که از طریق پاکستان جهت بربادی افغانستان تمویل و تجهیز می‌گردند فقط یک برنامه دارند تا افغانستان را بی‌ثبات و ناامن نگه‌داشته، زمینه ادامه چپاولگری و غارت امریکا و متحدانش را در کشور ما مساعد سازند.

وظیفه خطیر خنثی‌ساختن دسایس شوم اشغالگران و استخبارات منطقوی برای تشدید شکاف‌های قومی و مذهبی در کشور و فرو بردن آن به گنداب تجزیه، به دوش عناصر و نیروهای دموکراسی‌خواه و مترقی افغانستان سنگینی می‌کند.

جلادان طالبی و دیگر جواسیس استخبارات پاکستان، ایران و غیره مدت‌ها است تلاش دارند مردم افغانستان را زیر نام قوم و مذهب و سمت و قبیله از همدیگر دور ساخته، برای تکرار جو وحشت و بربریت دهه هفتاد زمینه‌چینی نمایند. این دست‌های پلید حتا برای تجزیه افغانستان فعالانه کار می‌کنند. چندین مورد قتل‌عام هموطنان هزاره ما و هدف قرار دادن تاجیکان پکتیکا در ارگون در خدمت همین هدف شیطانی ‌است. تعدادی از به‌اصطلاح تحلیلگران و روشنفکران مرتجع نیز با پیراهن عثمان ساختن این دسیسه دشمنان مردم ما می‌کوشند یک ملیت را به جان ملیت دیگر انداخته خشونت را ترغیب نمایند.

اما باید مردم ما بیدار گشته زیر بار این توطئه‌های ضد‌ملی نروند. آنان باید بدانند که نه طالب، نه جنگ‌سالاران و نه هم حاکمانی که سنگ نمایندگی از این و آن ملیت کشور را به سینه می‌کوبند، هیچ‌کدام نمایندگان مردم نه، بلکه عوامل تیره‌روزی آنان اند. گروه‌ها و نیروهای مرتجع و خادم بیگانگان ادامه حیات شان را در شعله‌ور نگه‌داشتن تخاصم ملیتی و سمتی و مذهبی می‌بینند ولی قربانیان اصلی آن مردم زجرکشیده ما خواهند بود. افغانستان فقط به اتحاد و همبستگی ملی و آزادی‌خواهانه مردم تمامی ملیت‌هایش می‌تواند از وحشت و بدبختی‌های کنونی رهایی یابد و بس. حفظ یگانگی و یکپارچگی افغانستان و تلاش عملی برای این هدف بزرگ محکی برای تفکیک نیروهای خودفروخته و خاین با نیروهایی است که به وطن و مردم عشق ورزیده می‌کوشند کشور ما را به جاده ترقی و رفاه سوق دهند.

قومی‌ساختن انتخابات مسخره و نمایشی و پادرمیانی امریکا برای روی‌کارآوردن دولتی که در آن کرسی‌ها برای تیکه‌داران این و آن قوم تخصیص داده می‌شود، همه و همه تلاش‌های مذبوحانه‌ای اند که از ادامه بدامنی، فساد، حاکمیت مافیا و تیره‌روزی ملت حکایت دارند. اما همان‌هایی که بیش از دیگران خود را نماینده این و آن قوم و سمت جا زده کرسی‌های دولتی را غصب می‌کنند، وقتی به مقام می‌رسند جز اندیشیدن به جیب‌های گندیده و تجارت‌های مافیایی شان کاری انجام نمی‌دهند.

وظیفه خطیر خنثی‌ساختن دسایس شوم اشغالگران و استخبارات منطقوی برای تشدید شکاف‌های قومی و مذهبی در کشور و فرو بردن آن به گنداب تجزیه، به دوش عناصر و نیروهای دموکراسی‌خواه و مترقی افغانستان سنگینی می‌کند. باید برای اتحاد و همبستگی مردم تمامی ملیت‌ها کار و فعالیت پیگیر و آگاه‌گرانه نمود. باید روشنفکران و دالرگیران شوونیست و قوم‌گرا را منحیث خاین و مهره‌های پلید افشا و طرد نمود که عملا برای وحشت ملی در کشور تیوری‌های خاینانه می‌بافند. تعدادی از این قماش عناصر این روزها در شبکه‌های اجتماعی غوغا برپا کرده حتا سربرآوردن فلان و بهمان قومندان‌های خون‌خوار جنگ‌های تنظیمی کابل را آرزو می‌کنند.

«حزب همبستگی افغانستان» قتل‌عام‌های سازمان یافته قومی در کشور را به‌شدت محکوم کرده از مردم دردمند صمیمانه می‌طلبد تا با حفظ وحدت و همبستگی، این اندوه بزرگ را به نیرو مبدل ساخته توطئه وطنفروشان را خنثی نمایند. آنان باید بدانند که تا وقتی سایه اشغال و چاکران داخلی‌ آن از سر مردم ما دور نشود، جوی خون جاری در کشور و فساد و بدبختی و سیه‌روزی ملت را پایانی نخواهد بود.

حزب همبستگی افغانستان

٥ زمری ١٣٩٣ (٢٧ جولای ٢٠١٤)

 

 

لطیفه یکتن از قربانیان غور
لطیفه که فقط چند روز از عروسی‌اش می‌گذشت با شوهر و سه تن از نزدیکانش فجیعانه تیرباران شد.

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 333 نفر