ترامپ بدمعاش و «خیانت قرن»اش به فلسطین

مبارزه مردم فلسطین علیه امریکا

دونالد ترامپ گفت که اگر مردم فلسطین می‌خواهند صاحب صلح شوند باید با طرح صلح من موافقت کنند، در غیر آن شاید دیگر فلسطین به‌عنوان کشوری در نقشه وجود نداشته باشد. در این به‌اصطلاح «معامله قرن» (که بامسماتر خواهد بود آن را «خیانت قرن» نامید)، هدف دولت امریکا این‌ است که قسمت‌های اشغال‌شده از خاک فلسطین توسط اسراییل، رسما به اسراییل سپرده شود و مردمان این مناطق که مهاجر شدند مختار اند در همان جا باقی بمانند و یا به کشور دیگری بروند!

بعد از امضای طرح، مردم مبارز و آگاه فلسطین با شعارهای «ترامپ فلسطین مال تونیست که آن را بفروشی!» و «بیت‌المقدس فروشی نیست!» شدیدا به مخالفت برخاسته و اعلام داشتند که ترامپ و نوکرش نتانیاهو حق ندارند برای کشور و سرنوشت آنان تصمیم بگیرند.

جریان محاکمه عهد التمیمی
جریان محاکمه عهد التمیمی، دختر ۱۸ ساله‌ای فلسطینی که در اکثر اعتراضات و راهپیمایی‌های مردمی شرکت جسته و بخصوص پس از زندانی‌شدن‌اش به یکی از چهره‌های محبوب مبارزه مردم این کشور در سرتاسر جهان مبدل شده است.

ترامپ مردم فلسطین را با سیاستمداران حاکم چندقاته خاین و فاسد افغانستان اشتباه گرفته است. مردم شجاع فلسطین بارها ثابت کرده‌‌اند که هیچ‌گاه و به هیچ معامله علیه شان تن نداده و در نبرد آزادیخواهانه بر ضد اشغالگران اسراییلی و شریک امریکایی‌اش تا کسب پیروزی از پا نخواهند نشست.

ما شکی نداریم که حماسه جاودانی ویتنام و کوبانی در فلسطین رنجدیده تکرار خواهد شد. سال‌ها پیش سمیح‌القاسم از شاعران مردمی فلسطین، دلیری و اراده راسخ ملت خود را در قالب شعری آتشین «گزارش یک شکست» بیان داشته که بی‌گمان غریو الهامبخش مردم آزادیخواه سراسر جهان می‌باشد. ما با آوردن همین شعر بزرگ درود قلبی خود را به خلق قهرمان همیشه رزمنده‌ی فلسطین می‌فرستیم.

شعر گزارش یک شکست از سمیح‌القاسم

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 73 نفر