رسوایی مفتی پاکستانی با یک مدل

رسوایی مفتی پاکستانی با یک مدل

مفتی عبدالقوی یکی از ملاهای پاکستانی است که در کنار شهرت دینی‌‌اش، عضو شورای علما و کمیته «رویت هلال» این کشور می‌باشد. این مفتی که گاهی برای فتوای جهاد در افغانستان و زمانی هم برای جایز بودن نکاح با زنان بی‌شمار در سرخط رسانه‌های پاکستان قرار می‌گیرد، این بار در جریان ملاقات با یک مدل پاکستانی به نام قندیل بلوچ به دام افتاده افتضاح به بار آورد.

قصه زمانی شروع شد که مفتی عبدالقوی در برنامه زنده «تلویزیون نیو» خواهان ملاقات با قندیل بلوچ (مدل و بازیگر پاکستانی که بنابر ادعاهایی در محله‌ی روسپیان لاهور موسوم به «هیرا مندی – مندوی الماس» به دنیا آمده است) گردید و او هم جواب مثبت داد. سپس مفتی مذکور چندین بار به بهانه‌هایی از شهر دیگری به کراچی می‌آید و خواستار دیدار می‌گردد ولی هر بار بلوچ بنابر مصروفیت‌هایش ابا می‌ورزد. اما چند روز قبل، ویدیوی را که قندیل بلوچ توسط موبایل خود از ملاقات خصوصی در خلوت اتاق هوتلی در کراچی در جریان ماه رمضان گرفته در صفحه تویتر خود پست نمود. این کلیپ همه جا پخش شد و موضوع بحث داغ رسانه‌های برقی، چاپی و اجتماعی پاکستان شده است.

بالاخره هردو در برنامه «کهرا سچ» تلویزیون ۲۴ پاکستان حاضر شده و چهره منفور مفتی عبدالقوی بیشتر افشا گردید. مفتی ادعا دارد که بلوچ برای آموزش دین و دریافت دعای خیر نزد او آمده بود. لیکن قندیل بلوچ که هر سخن عبدالقوی را به سخره می‌گرفت، فاش نمود که می‌خواست واقعیت این چنین تاجران دین را برملا نماید چون او بیش از حد به ملاقات خصوصی اسرار داشت اما از قبل به نیت شوم او پی برده بود. بلوچ از جزییات ملاقاتش می‌گوید که به آنجا می‌رود و مفتی از بلوچ می‌پرسد که آیا روزه دارد یا خیر و زمانی جواب منفی او را می‌شنود، مفتی هم ابراز می‌ٔدارد که به افتخار رخ زیبای بلوچ روزه نگرفته است! بعدا، هردو یکجا از سگرت، نوشابه و چای لذت می‌برند. صحبت بیشتر خودمانی می‌گردد و مفتی به بلوچ پیشنهاد ازدواج داده می‌گوید هرچیزی بخواهد برای او مهیا کرده می‌تواند و باوجودی که مفتی و عالم دین است ولی بسیار فکر آزاد دارد، تا کنون ۱۷ بار نکاح کرده است و می‌خواهد که نکاح هجدهم را با او داشته باشد.

در واکنش، مفتی عبدالقوی حرفی برای گفتن ندارد و همچون پسرخوانده‌های تنظیمی و طالبی افغانش متوسل به دین شده، آیت و حدیث می‌پراند. این تاجر دین می‌خواهد که تمام کثافت‌کاری‌هایش را در عقب نقاب دین پنهان کند.

مولانا سمیع‌الحق  و روسپی مشهور اسلام‌آباد به نام خانم طاهره
مولانا سمیع‌الحق و روسپی مشهور اسلام‌آباد به نام خانم طاهره

شایان ذکر است که این اولین قضیه رسوایی اخلاقی رهبران دینی پاکستان نیست که حامیان سرسخت بنیادگرایان افغان به شمار می‌روند و همیشه فتوای جهاد در افغانستان را داده‌اند.

مولانا سمیع‌الحق مشهور به «مولانا ساندویچ»، رییس فعلی مدرسه «دارالعلوم حقانیه» در اکوره ختک پاکستان، پدرخوانده طالبان پنداشته می‌شود و روابط تنگاتنگ با طالبان دارد. در ۷ اکتوبر ۲۰۰۲، رابطه‌ی او با یک روسپی مشهور اسلام‌آباد به نام خانم طاهره به رسانه‌‌ها درز نمود. طاهره فاش نمود که مولانا سمیع‌الحق و فراوان سیاسیون و مذهبیون دیگر پاکستان از مشتریان همیشگی او بودند و بخصوص سمیع‌الحق خوش داشت که همزمان با دو روسپی مناسبات برقرار کند. بعد از این افشاگری ها، مولانا سمیع‌الحق در پاکستان به «مولانا ساندویچ» شهرت یافت و سالها از شرم در کنج مسجد خزیده جرئت ظاهرشدن در رسانه‌ها را نداشت.

علامه طاهر اشرفی
علامه طاهر اشرفی

علامه طاهر اشرفی، رییس شورای علمای پاکستان، گذشته‌ی عضویت «جماعت اسلامی پاکستان» به رهبری قاضی حسین احمد که پدرخوانده گلبدین به شمار می‌رود، و آی‌اس‌آی را دارد، سال گذشته فتوای جهاد در افغانستان را داد و چندی بعد در حال نشه با چند بوتل شراب در موترش توسط پولیس در اسلام‌آباد بازداشت شد.

ویدیوی دیدار خصوصی مفتی عبدالقوی و قندیل بلوچ که توسط بلوچ به نشر رسیده است:


مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 62 نفر