هشت و هفت ثور: جشن جنایت‌کاران، ماتم ملی مردم ما!

۸ ثور سیاه‌تر از ۷ ثور

هشت و هفت ثور، لکه‌های ننگ تقویم ما اند که بیش از سه دهه وحشت، بربادی، تباهی و فروریزی تمامی زیربناهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی وطن ما را به دنبال داشت. اما تا هنوز میهن‌فروشان خلقی‌ـ‌‌پرچمی و جاهلان خون‌خوار تنظیمی به‌مثابه عوامل این فجایع تاریخ کماکان بر سرنوشت ملت ما حاکم بوده با فروش چندین‌باره مادر وطن، حیثیت و غرور ملی ما را خدشه‌دار کردند و خود غرق عشرت اند.

مردم ما با دادن قربانی و مرارت‌های طاقت‌فرسا پوزه اشغالگران روسی و چاکرانش را به خاک مالیدند ولی با تاسف آسایش و امنیت حکم‌فرما نشد و بهای خون‌های ریخته‌شده در هشتم ثور ١٣٧١ توسط رهبران تنظیمی ساخت پاکستان و ایران به یغما رفت. به جای جشن پیروزی، مردم ما به سوگ فرزندان خود نشستند. جنگ‌های تباه‌کن تنظیمی، تجاوز بر مال و ناموس ملت و پاتک‌سالاری شیرازه سیاسی-اقتصادی افغانستان را از هم پاشید. کابل به حمام خون بدل شد. بیش از هفتاد هزار کابلی را قتل‌عام نموده و وحشیگری‌هایی کردند که کابوس آن تا هنوز از ذهن مردم پاک نشده‌است. دولت پوشالی کرزی و یاران جنگسالارش بدون ندامت و سرافکندگی، هشتم ثور را «جشن ملی» می‌نامند که در حقیقت توهین به خون ده‌ها هزار هموطن ما و سرپوش‌گذاشتن به جنایات تکان‌دهنده‌ای است که نه فراموش می‌شوند و نه هرگز از خاطره‌ها زدوده خواهند شد. سیاه‌روز هشت ثور، نه تنها دستاوردهای مقاومت ضد روسی ملت را برباد داد بلکه راه را برای تباهی بیشتر و تسخیر کشور توسط لشکر قرون‌ وسطایی طالبان و دولت‌های پلید پاکستان، ایران، امریکا و ده‌ها کشور دیگر مساعد ساخت.

یادبود از صدهاهزار قربانی این حوادث تکاندهنده و پافشاری و مبارزه به‌خاطر کشانیدن تبهکاران آن به پای میز ‌محاکمه محکی ‌است که عناصر و نیروهای مترقی و آزادی‌خواه را از جمع حامیان جنایت‌کاران و اربابان خارجی شان جدا می‌سازد. نباید به هیچ قیمتی اجازه داد که ستمکاران تنظیمی، طالبی و خلقی‌ـ‌پرچمی با خاطر آرام تحت پرچم امریکا و با سوءاستفاده از شعار «عدالت انتقالی»، «دموکراسی» و «حقوق بشر» به استبداد و خیانت شان ادامه دهند.

تلاش‌های سیستماتیک و آگاهانه طی بیش از یک دهه جریان دارد تا خاطرات تلخ و پیامدهای خونین هشت و هفت ثور از حافظه مردم و صفحات تاریخ حذف گردند. هدف اصلی این کارزار مساعدنمودن زمینه برای حاکمیت طولانی غداران دیروزی با القاب جدید زیر سایه امریکای متجاوز و متحدانش برای اسارت دایمی سرزمین ما است. «فراموش‌کردن گذشته» و «بخشیدن جنایت‌کاران» تیوری‌های خاینانه و مغایر با تمامی اصول قبول‌شده بشری اند که در هیچ کشوری نتایج مثبتی در پی نداشته‌است. عدم برخورد قاطع با گذشته باعث تکرار این فجایع در آینده می‌گردد که ما در عمل مخرب‌بودن آن را تجربه کرده‌ایم. این تیوری‌های ساخت امریکا توسط مزدبگیرانش با عوام‌فریبی تبلیغ می‌شوند تا بدین صورت مهره‌های پلید و خون‌خوار آن کشور از چنگ عدالت ملت خلاص شده برای تحقق سیاست‌های تجاوزی‌اش یک بار دیگر بر شانه‌های ملت تحمیل شوند. اگر امروز سرزمین ما به فاسدترین، مافیایی‌ترین و بی‌ثبات‌ترین کشور جهان مبدل شده، علت‌العلل را می‌توان در قدرتمندترشدن خاینانی دید که تاریخچه شان مملو از مزدوری و بربریت و ضدیت با ترقی و دموکراسی ‌است. به‌ علت همین تیوری‌پردازی‌های ضدانسانی ‌است که قصابان ملی به حدی جرئت یافته‌اند به جای شرمساری خود را قهرمان خوانده یک‌میلیونم فیصد مسوولیت ددمنشی‌های شان در کابل را نمی‌پذیرند.

هموطن دردمند، همان‌هایی که جگرگوشه‌ها و نزدیکانت را با بی‌رحمی تمام پرپر کرده وطن زیبایت را به ویرانه مبدل کردند و آن را بار بار فروختند، امروز با فریب و نیرنگ همدیگربخشی نموده زمام امور را در چنگ گرفته‌اند. هیچ ملت بیدار و آگاه اجازه نداده و نخواهد داد که قاتلانش بدون تسویه حساب با گذشته، آزاد بخرامند و عیش و نوش کنند. اما با تاسف فراوان قاتلان مردم ما به یاری امریکا نه تنها از چنگ محاکمه فرار کردند بلکه لباس موسیچه‌های بی‌آزار را به تن کشیده با شیوه‌های جدیدی به غداری و چپاول مصروف اند. اینان که بین مردم پایه ندارند، با کاشتن بذر اختلافات قومی، زبانی، سمتی، مذهبی وغیره می‌کوشند تعدادی را به‌سوی خود کشانیده، بدین صورت میهن دربند را به سمت جنگ‌های قومی و حتا تجزیه سوق دهند.

از دید امریکا و دولت پوشالی‌اش آنانی که ترور و کشتار شان فقط متوجه مردم مظلوم ما باشد، تروریست و جنایت‌کار محسوب نمی‌شوند. به همین دلیل جلادان طالبی «برادر» خوانده شده با اعزاز و احترام بدرقه می‌شوند و در پروژه انتخابات اخیر شاهد بودیم که آدم‌خوارانی که باید در پشت میز محاکمه کشانیده می‌شدند، منحیث کاندیدان اجازه داده شدند. بالاتر از این، توهین به مردم را نمی‌توان سراغ نمود که نماینده حزب پلید گلبدین که پیاپی از بستر آی.اس.آی در پشاور برای قتل کودکان و زنان معصوم ما انتحاری صادر می‌کند، در انتخابات راه داده شد. نامزد منفور این باند از یکسو کلمات «دموکراسی» و «حقوق بشر» را قلقله می‌کرد ولی از سوی دیگر از حملات انتحاری دفاع می‌نمود.

در مضحکه‌ جاری انتخابات ریاست‌جمهوری تقریبا تمامی کاندیدان یا از جمله ویرانگران هشت‌ ثوری اند و یا هم با اتکا به یک چنین آدمکشان معلوم‌الحال وارد کارزار انتخاباتی شده، با تقلب و زورگویی قصد رسیدن به ارگ را دارند. این ستم‌پیشگان درحالی‌که حرف از دموکراسی می‌زنند اما تهدید می‌کنند که اگر چنین و چنان نشد باز به کوه بالا شده دست به خشونت می‌زنیم. به همین دلیل پیکار علیه فاجعه‌آفرینان هشت و هفت ثور بیش از هر زمان دیگر، اهمیت کسب می‌کند و خط فاصلی‌ است میان نهادها و عناصر مردمی و دموکراسی‌خواه و آن نیروها و به‌اصطلاح روشنفکران جیره‌خواری که جُبن و سازشکاری با خاینان ملی پیشه کرده به ساز امریکا و عوامل بنیادگرا و غیربنیادگرایش می‌رقصند.

شرارت‌پیشگان هشت ثوری و تمامی مهره‌های بیگانگان که ادامه حیات و زورمداری شان را در موجودیت پایگاه‌های امریکایی می‌بینند، با بی‌حیایی تنفر‌انگیز امریکای «ملحد» را فرشته نجات مردم ما تبلیغ می‌کنند. اما کسی که از اندک‌ترین وجدان ملی برخوردار باشد و از ماهیت و تاریخچه قبیح امریکا آگاهی داشته باشد، می‌داند که این کشور سی ‌سال است که جز مرگ و بربادی و خباثت هدیه‌ای برای مردم ما نداشته‌است.

ما به این باوریم که تا وقتی سایه شوم تروریست‌های تنظیمی و طالبی و شرکای جرم خلقی‌ـ‌پرچمی شان از سر ملت ما کم نشود، افغانستان روی ثبات و بهروزی را نخواهد دید. همین دشمنان ملت اند که به‌مثابه تکیه‌گاه اشغالگران امریکایی و دولت‌های منفور ایران و پاکستان مسبب وضعیت اسفناک جاری در کشور اند. این عاشقان دالر و کرسی حاضرند در ازای منافع شخصی و گروهی به آسانی استقلال و تمامیت ارضی و منافع ملی ما را در پای بیگانگان قربانی ‌کنند.

«حزب همبستگی افغانستان» از تمامی شخصیت‌ها و نهادهای عدالت‌خواه و استقلال‌طلب صمیمانه می‌طلبد که علیه این دزدان شرف و هستی ملت، دست به دست هم داده، دور از هرگونه سازش و حرافی‌های روشنفکرانه در عمل برای کسب استقلال، دموکراسی و عدالت در هر سطح ممکن گام‌های استوار بردارند. این رزم بزرگ در قدم اول از معبر مبارزه علیه متجاوزان و شیاطین هشت و هفت‌ ثوری می‌گذرد که هنوز هم جغد شوم شان بر گرداگرد فضای تیره میهن ما پرسه می‌زند.

نفرین و مرگ بر فاجعه‌آفرینان هفت و هشت ثور و شرکای جرم شان!
فقط با بسیج همگانی و خیزش سراسری می‌توان دست قاتلان ملت را کوتاه ساخت!

حزب همبستگی افغانستان

٨ ثور ١٣٩٣ ـ ٢٨ اپریل ٢٠١٤

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 642 نفر