هفتمین نشست ولایتی حزب همبستگی در فراه

هفتمین نشست ولایتی حزب همبستگی در فراه

در ۱۵ میزان ۱۳۹۳، «حزب همبستگی افغانستان» هفتمین جلسه شورای ولایتی‌اش را با حضور اعضا و هواداران در فراه برگزار نمود. وضعیت امنیتی وخیم و همه روز جنگ و کشتار از سوی طالبان وحشی در این ولایت، زندگی عادی مردم را مختل ساخته‌است، ولی با آن هم در این نشست، تعداد وسیعی به شمول زنان اشتراک ورزیده بودند.

در ابتدا، مسوول ولایتی حزب همبستگی در رابطه به فعالیت‌های اخیر حزب گزارش مختصری را ارایه نموده، گفت که حزب همبستگی یگانه حزبی است که در کنار مردم رنجدیده این سرزمین قرار داشته و آوای عدالت‌خواهی شان را بلند نموده‌است.

وی در ادامه سخنانش علاوه نمود که در سال جاری حزب همبستگی با راه‌اندازی تظاهرات وسیع در کابل روزهای شوم ۸ و ۷ ثور را با اشتراک بیش از ۳۸۰۰ تن زن و مرد و جوانان تقبیح کرد. سپس درمورد راه‌اندازی تظاهرات دفاع از باشندگان مظلوم غزه و ارگون و اعتراض علیه امتیازخواهی وکلای مفتخوار پارلمان؛ تظاهرات علیه حملات راکتی دولت خاین‌پرور پاکستان در کنر؛ تحصن در شهر جلال‌آباد در دفاع از رضا شهابی، کارگر مبارز دربند ایران؛ نشر و نصب وسیع پوسترهای شاه امان‌الله خان در کابل و ولایات دیگر به‌شمول فراه به مناسبت یادبود از سالروز استرداد استقلال و ادای احترام به شاه امان‌الله خان با گذاشتن اکلیل بر آرامگاه ایشان در جلال‌آباد، صحبت نمود.

در رابطه به فعالیت‌های فرهنگی حزب علاوه نمود: «حزب همبستگی با نشر مقالات و اعلامیه در سایت و نشریه‌اش، شرکت نمایندگانش در مباحث رسانه‌ای پیرامون اوضاع نابسامان کشور، با قاطعیت تمام جنایات و ماهیت دولت اشغالگر امریکا و نوکرانش را افشا نموده‌اند.»

سپس روی برنامه و اساسنامه، توزیع ماه‌نامه حزب و تغییر در اعضای کمیته شورای ولایتی بحث صورت گرفت. جهت بهبود فعالیت‌ها، اعضای جلسه پیشنهادهایی را در تغییر برنامه ارایه نمودند.

در اخیر این نشست، به پرسش‌های اشتراک‌کنندگان پرداخته شد.

هفتمین نشست ولایتی حزب همبستگی در فراه

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 150 نفر