یادبود از کودکان معصومی که بدست امریکایی‌ها پرپر شدند

یادبود از کودکان معصومی که بدست امریکایی‌ها پرپر شدند

طی بیش از یکونیم دهه گذشته، اشغالگران امریکایی و ناتو طی عملیات‌های کور شان جان دههاهزار افغان بیگناه را گرفته اند. اکثرا تصاویر و نام قربانیان معصوم در مناطق دورافتاده از چشم رسانه‌ها به دور مانده و حتی آمار واقعی انعکاسی نیافته است.

یکی از جانگذارترین این جنایات به تاریخ ۱۸ حمل ۱۳۹۲ (۷ اپریل ۲۰۱۳) در دره شلتن ولسوالی شیگل ولایت کنر رخ داد که منجر به کشته‌شدن ۱۲ غیرنظامی و از جمله ده کودک گردید. تصادف تصویری از این صحنه توسط خبرگزاری «رویترز» مخابره شده در رسانه‌های جهان انتشار یافت که به سند انکارناپذیر بربریت نظامیان امریکایی بدل گشت.

ارتش امریکا ابتدا مدعی بود درین حمله فقط طالبان را کشته است، ولی با پخش این تصویر و تحت فشار افکارعامه، پنتاگون مجبور شد اعتراف نماید و وعده تحقیق و رسیدگی به این جنایت جنگی را بدهد. اما تاحال که سه سال از این جنایت جنگی می‌گذرد، از نتیجه تحقیق و محاکمه عاملانش خبری نیست و طبق سند ننگین استراتیژیک که نوکران امریکا امضا کردند، قاتلان این جگرگوشه‌های ما از «مصونیت قضایی» برخوردار بوده هیچ محاکمه‌ای نمی‌تواند آنان را مورد ملامت قرار دهد.

تا وقتی نیروهای امریکایی و ناتو و غلامان داخلی شان در کشور ما حاکم اند، از این ماتم و جویبار خون رهایی نخواهیم داشت. خون این کودکان مظلوم هر وجدان بیدار را به مبارزه علیه خاینان داخلی و اشغالگران خارجی فرامی‌خواند.



مطالب مرتبط:
صحنه‌هایی از وحشت و بربریت نیروهای امریکایی
تجاوز سگ‌ها بر زندانیان، شکنجه «مدرن» امریکایی
نگاه گذرا بر جنایات جنگی ایالات متحده در افغانستان

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 140 نفر