انعکاس راه‌پیمایی‌های حزب همبستگی به‌مناسبت روز جهانی کوبانی در سایر رسانه‌ها

در حمایت از کوبانی‌ها تظاهراتی در ولایات مختلف صورت گرفت

منبع: آژانس خبری پژواک، ۱۰ عقرب ۱۳۹۳

تصویر راه‌پیمایی حزب همبستگی در سایت آژانس خبری پژواک

کابل (پژواک، ١٠ عقرب ٩٣‌): صدها تن از هواداران حزب همبستگی، در حمایت از باشندگان شهر کوبانی سوریه که تحت حملات گروه مسلح داعش قرار گرفته‌اند، تظاهراتی را در ولایات مختلف راه‌اندازی نمودند.

کوبانی یکى از شهرهای سوریه هم‌مرز با ترکیه می باشد، که گروه مسلح دولت اسلامی شام و عراق (داعش)، حملاتش را بالای آن آغاز نموده و شماری از مردم را کشته و زخمی کرده‌اند.

حزب همبستگی افغانستان، در حمایت از باشندگان شهر کوبانی، تظاهراتی را پس از شهر کابل بتاریخ ۱۰ عقرب، در ولایات مختلف راه‌اندازی نمود، که در آن صدها تن از هواداران آن حزب شرکت کرده بودند.

در ولایت بلخ، به هدف تقبیح اعمال گروه داعش، تظاهراتی در شاهراه کابل مزار شریف، در چهاراهی فردوسی صورت گرفت، که در آن برعلاوۀ هیئت رهبری حزب همبستگی و هواداران آن حزب، شماری از فعالان جامعه مدنی اشتراک ورزیده بودند.

مظاهره‌کنندگان در حمایت از کوبانی شعارهای مرگ بر داعش و مرگ بر امریکا سر می‌دادند.

سیاوش نماینده حزب هبستگی در ولایت بلخ، به آژانس خبری پژواک گفت که این حرکت، در حمایت از حرکت‌هايی که در جهان در حمايت از کوبانی می‌شود صورت گرفته‌است.

وی اضافه کرد که آن‌ها حمایت شان را از کوبانی اعلان می‌کنند.

همچنين شماری از باشندگان تخار نيز در شهر تالقان بر ضد گروه داعش تظاهرات نمودند.

همرنگ کوهنورد یکی از اعضای حزب یادشده در شهر تالقان گفت که محاصره کوبانی باید خاتمه یابد، امریکا و سایر کشورها باید بر ضد دولت اسلامی صادقانه عمل نمایند.

در شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار، صدها تن از اعضای حزب همبستگی تظاهرات نموده و بر ضد داعش شعار دادند.

همچنين به شمول یک تعداد دختران صدها تن از باشندگان ولایت هرات و برخى مردم ولایت بامیان که اکثراً محصلین بودند، در حمایت از مردم کوبانی و بر ضد گروه مسلح داعش مظاهره نموده و بر ضد این گروه شعار می‌دادند.

آنان می‌گفتند که عربستان سعودی، ترکیه و امریکا، از داعش حمایت می‌کنند.گزارش تصویری: راهپیمایی حزب همبستگی افغانستان در حمایت از کوبانی در مزار شریف

منبع: سایت پیام آفتاب، ۱۰ عقرب ۱۳۹۳

تصویر راه‌پیمایی حزب همبستگی در سایت پیام آفتاب
برای تماشای تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.جهانى به پا می‌خيزد تا انسانيت مقاومت كند: زنده‌باد كوبانى!

منبع: ایران تربیون، ۱۰ عقرب ۱۳۹۳

پس از فراخوان جهانی سازمان‌ها و شخصیت‌های آزاد, بویژه نوام چامسکی و دیسموند توتو جهت همبستگی با مبارزان کوبانی، «حزب همبستگی افغانستان» در دفاع و حمایت از مبارزان دلیر کوبانی به کارزار «روز جهانی در همبستگی با کوبانی» پیوست و بدین مناسبت در ۷ ولایت (بامیان، هرات، فراه، ننگرهار، بلخ، تخار و نیمروز) کشور اکسیون‌هایی به راه انداخت. در ضمن «هواداران حزب همبستگی در اروپا» نیز در شهرهای برلین و هانوور - آلمان و زندام - هالند دست به راه‌پیمایی‌هایی ‌زدند.

راه‌پیمایی حزب همبستگی در ننگرهار
راه‌پیمایی حزب همبستگی در ننگرهار
برای ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.تظاهرات مردم هرات در حمایت از کوبانی/ آمریکا، عربستان و ترکیه در قبال داعش سیاست دو پهلو دارند

منبع: سایت پیام آفتاب، ۱۰ عقرب ۱۳۹۳

شماری از باشندگان هرات به حمایت از مردم شهر کوبانی، امروز در مرکز شهر هرات دست به راهپیمائی زده و حملات گروه تروریستی داعش به این شهر را به شدت محکوم نمودند.

در این تظاهرات که ده‌ها تن از مردم هرات در دفاع از مقاومت مردمی مبارزان کوبانی شرکت کرده بودند، شعارهایی ضد گروه داعش سر دادند.

این افراد با ابراز نگرانی از تلفات زنان و اطفال در شهر کوبانی، از سکوت جامعه جهانی در این زمینه انتقاد کردند.

راهپیمایان با آتش‌زدن بیرق داعش، هدف از راه‌اندازی این راهپیمایی را اعتراض بر سیاست‌های دو پهلوی کشورهای آمریکا، عربستان و ترکیه در قبال داعش و کوبانی عنوان کردند و این کشورها را متهم به حمایت از گروه داعش نمودند.

گفته می‌شود این راهپیمائی از سوی نهادی موسوم به حزب همبستگی افغانستان در ولایت هرات راه‌اندازی شده و مشابه این راهپیمایی در دیگر ولایات کشور از جمله در ولایت‌های بلخ، بامیان، ننگرهار، تخار، فراه و نیمروز نیز صورت گرفته‌است.حزب همبستگی افغانستان: دفاع از کوبانی، دفاع از انسانیت است / امریکا و ترکیه از داعش حمایت می‌کنند

منبع: سایت پیام آفتاب، ۱۰ عقرب ۱۳۹۳

پیام آفتاب: اعضای حزب همبستگی افغانستان در ولایت بلخ دست به یک راهپیمایی مسالمت آمیز زده و از مقاومت حماسی کوبانی اعلام حمایت کرده‌اند و نیز تاکید داشتند که ائتلاف جهانی به رهبری امریکا علیه گروه داعش جز عوام فریبی چیزی دیگری نیست.

اعضای حزب همبستگی افغانستان در ولایت بلخ در شمال افغانستان دست به یک راهپیمایی مسالمت‌آمیز زده و از مقاومت حماسی کوبانی اعلام حمایت کرده‌اند و نیز تاکید داشتند که ائتلاف جهانی به رهبری امریکا علیه گروه داعش جز عوام‌فریبی چیزی دیگری نیست.

ده‌ها نفر از هواداران و اعضای حزب همبستگی افغانستان در شهر مزار شریف که در این راهپیمائی شرکت کرده‌اند، حدود ۱ کیلومتری از ساحهٔ پارک فردوسی تا برابر ساختمان مرکزی دانشگاه بلخ مظاره نموده‌اند و نیز بیان داشتند که نظام مستبد و سرکوبگر ترکیه که عملآ به‌مثابه حمایت‌گر و مدافع داعش کنار اربابان جنگی پنتاگون ایستاده است.

سیاوش مسئول حزب همبستگی افغانستان در ولایت بلخ که رهبری این مظاهره‌کنندگان را نیز به عهده داشت: امروز یادبود از شهر کوبانی کشور سوریه در چندین ولایت دیگر کشور نیز راهپیمائی راه‌اندازی شده‌است که آنان حملات گروه دولت اسلامی عراق و شام بر عراق و سوریه را محکوم کردند.

تصویر راه‌پیمایی حزب همبستگی در سایت پیام آفتاب

آنان که شعار مرگ بر داعش را سر داده بودند پرچم‌های که شعارهای حمایت از کوبانی و ضد داعش در آن درج شده با خود حمل می‌کردند که همزمان با شعاردادن مبارزان شهر کوبانی که بیشتر شان زنان هستند، قهرمانان خطاب نمودند.

آنان معتقد هستند که زنان و مبارزان کوبانی با قهرمانی هایشان توانسته‌اند که در برابر گروه داعش ایستادگی نمایند و نیز شرکت‌کنندگان این مظاهره از دیگر نهادها و جوانان خواستند که تحرکات و حملات گروه دولت اسلامی عراق و شام را شدیدآ سرزنش کنند.

این شرکت‌کنندگان با بیان این که بر همگان روشن است که داعش مولود حرامزاده امریکا، اسراییل و انگلستان است، افزودند: این گروه با کمک این کشورها و نیز قدرت‌های دیگر مانند ترکیه، عربستان سعودی، اردون و قطر سال‌های تحت تربیت قرار گرفته و با پیشرفته‌ترین سلاح‌های یک ارتش تمام عیار تجهیز گردیده‌اند.

اعضای حزب همبستگی افغانستان تاکید داشتند گروه داعش ماواری ارتجاعی و ضدبشری، همانند طالبان و القاعده زیر نام اسلام راه را برای برنامه‌های استعماری امریکا و غرب همواره کرده‌است و همچنان خاورمیانه را به آتش و خون یکسان می‌سازد.

آنان باور دارند که سروصدای «ائتلاف جهانی ضد داعش» به رهبری ایالات متحده امریکا و متحدانش، عوام‌فریبی‌ای بیش نیست که این ایتلاف از یکسو شعار ضد داعش سر می‌دهند و حرف از حملات هوایی علیه این گروه می‌زنند، اما با بی‌شرمی تمام از طریق ترکیه، اسراییل، قطر و غیره رژیم‌های ارتجاعی منطقه به تجهیز و تمویل ارتش داعش ادامه می‌دهند.

تصویر راه‌پیمایی حزب همبستگی در سایت پیام آفتاب

آنان که شعار مرگ بر داعش را سر داده بودند پرچم‌های که شعارهای حمایت از کوبانی و ضدداعش در آن درج شده با خود حمل می‌کردند که همزمان با شعاردادن مبارزان شهر کوبانی که بیشتر شان زنان هستند، قهرمانان خطاب نمودند.

آنان معتقد هستند که زنان و مبارزان کوبانی با قهرمانی‌هایشان توانسته‌اند که در برابر گروه داعش ایستادگی نمایند و نیز شرکت‌کنندگان این مظاهره از دیگر نهادها و جوانان خواستند که تحرکات و حملات گروه دولت اسلامی عراق و شام را شدیدآ سرزنش کنند.

در بخش از سخنان اعضای این حزب آمده‌است که نظام مستبد و سرکوبگر ترکیه که عملا به‌مثابه حمایت‌گر و مدافع داعش کنار اربابان جنگی پنتاگون ایستاده است با هم در کوبیدن اعتراضات اخیر «دفاع از کوبانی، دفاع از انسانیت است» بار دیگر ماهیت کثیف ضدبشری‌اش را به نمایش گذاشت.

قابل ذکر است که حزب همبستگی افغانستان در این تظاهرات یک اعلامیه را نیز منتشر کرد که در بخش‌های از این اعلامیه بر حمایت از شهر کوبانی و ضدیت علیه داعش تاکید گردیده از مسلمانان خواسته‌اند تا در برابر حرکات و حملات داعش از خود حرکت‌ها و جنبش‌های محکومیت را برگزار کنند. این در حالی است که در این اعلامیه ذکر گردیده‌است که حزب همبستگی افغانستان با تمام مصایب نفس‌گیر داخلی و تنها‌بودنش در مبارزه مقابل اشغالگران و بنیادگرایان‌ها، حمایت بی‌دریغ خویش را از مبارزات خستگی‌ناپذیر خلق قهرمان کوبانی و سایر ملل محرم اعلام داشته‌است.

تصویر راه‌پیمایی حزب همبستگی در سایت پیام آفتاب

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 213 نفر