استقلال و آزادی با جانفشانی ملت به دست می‌آید

استقلال و آزادی با جانفشانی ملت به دست می‌آید

منبع: خبرگزاری صدای افغان (آوا)، ۲۰ اسد ۱۳۹۴

حزب همبستگی افغانستان همایشی را به مناسبت فرارسیدن روز ۲۸ اسد - روز استرداد استقلال افغانستان- با حضور جمعی از طرفداران حزب، در مقابل کاخ دارالامان کابل برگزار کرد.

این همایش با شعار "با بسیج و ایستادگی در برابر تجاوزگران امریکایی و پاکستانی و نوکرانشان"، قدرت‌های غربی را عامل بدبختی‌ها و نابسامانی‌های کشور دانست.

سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی افغانستان در این همایش گفت: غربی‌ها با استفاده از شعارهای توخالی و فریب مردم توسط عده‌ای خائن استقلال ما را سلب کردند و جایگاه خودشان را محکم کردند.

خانم غفار افزود: استقلال و آزادی در کشور با جانفشانی ملت به دست می‌آید نه با گرفتن کاسه گدایی در مقابل غربی‌ها و عوامل آنان.

وی اظهار کرد، در دوره امان‌الله خان زنان پیشرفت و ترقی زیادی نسبت اکنون داشت، در آن زمان زنان دارای نشریه و حقوق مناسب بود ولی اکنون حقوق زن یک تحفه از طرف خارجی‌ها است و برای گدایی به زنان بها می‌دهند.

سخنگوی حزب همبستگی افغانستان، برخی از مقام‌های دولتی را متهم به دزدی و وطن‌فروشی کرد و ابزاری برای دسیسه‌های غربی‌ها دانست.

حزب همبستگی افغانستان بر این باور است که باید همه اقوام کشور فارغ از دین، مذهب و نژاد دست در دست هم دهند و برای آزادی و استقلال کشور فعالیت کنند.

آنان بر این باورند که با کسب استقلال واقعی، می‌توان به عدالت، حقوق بشر، امنیت و حقوق انسانی رسید.

گفتنی است که ختم این همایش با اجرای تئاتری از تجاوز انگلیسی‌ها و مقاومت ملت افغانستان و اخراج انگلیسی‌ها خاتمه یافت.

این نمایش بعد از اخراج انگیسی‌ها و استرداد استقلال کشور به موضوعات و دسیسه‌های کشور پاکستان و آمریکا پرداخت و آنان را علت نابسامانی در کشور بیان کرد.

اعضای حزب در آخر همایش همه به نشان پیروزی دو انگشت نشانه و میانه خود را بر فراز سر بلند کرد و صدای آزادی و پیروزی سردادند.

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 237 نفر