Türkiye’nin Faşist Devleti, IŞİD’lileri Afrin’e Karşı Silahlandırıyor

 Türkiye’nin Faşist Devleti, IŞİD’lileri Afrin’e Karşı Silahlandırıyor

7 Şubat 2018 tarihi Independent gazetesi, Türkiye devletinin YPG savaşçılarını yok etmek amacıyla yenilmiş IŞİD gruplarına eğitim vererek silahlandırdığını ve ÖSO saflarında yeni silahlarla savaşmasını sağladığını açıkladı.

Bu gazete Farac adlı eski bir IŞİD’linin dilinden aktardığına göre “ YPG karşısında savaşan savaşçıların çoğu eski IŞİD grubuna aittir fakat Türkiye bu canileri eğiterek savaş taktiklerini değiştirmiştir” dedi.

Farac işbu gazete ile yaptığı telefon konuşmasında:

“ İlk başta Türkiye Afrin’de IŞİD ile savaşıyoruz diyerek halkı kandırmak istedi. Oysa Türkiye IŞİD’çilere askeri eğitim vererek Afrin’e yolluyor” diye ekledi.

Independent gazetesi ÖSO savaşçılarının Afrin’de çekilen bir videosunu yayımlamıştır ki bu görüntülerde birkaç korkunç suratlı genç Gorozni, Şam ve Tora Bora’daki faaliyetlerini öven türküleri seslendiriyorlar. Bu gazete onların El Kaide grubuna ait olduklarını söylemektedir .

Basor Suran, YPG’nin korkusuz savaşçısı Türkiye işgalcileri ile savaşırken Afrin’de şehit düştü. Defin merasiminde kız kardeşi onun tabutunu ve annesi de onun silahını taşımaktadır.
Basor Suran, YPG’nin korkusuz savaşçısı Türkiye işgalcileri ile savaşırken Afrin’de şehit düştü. Defin merasiminde kız kardeşi onun tabutunu ve annesi de onun silahını taşımaktadır.

Demkoratik Suriye Partisi liderlerinden Salih Müslüm, Euro News ile 8 Şubat 2018 Brüksel’de gerçekleştirdiği bir ropörtajında Türkiye devletinin IŞİD’i en çok savunan ülke olarak nitenedirip şunları söyledi:

“ Bugünkü Türkiye devleti IŞİD’in kendisidir. Eğer Afrin’e gelip görürseniz Türkiye için savaşan grupların çoğunun IŞİD’çi ve dünyanın her bir tarafında terör eylemleri estiren diğer İslami grupların olduğunu görürsünüz. Musul ve Rakka’da yenilen IŞİD gruplarını Afrin’e getirerek onlardan askeri çıkar sağlamaktadırlar.”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da daha önce Erdoğan’ı IŞİD’in hamisi olarak nitelemişti.

Cani Türkiye devleti yıllardır savaşçı Kürtleri yok etmek için IŞİD’i savunmuş ve hatta onların yaralılarını Türkiye’nin en modern hastanelerinde tedavi altına almıştır. Fakat Suriye ve Irak’taki kahraman Kürt kadınlarıyla erkeklerinden yenilen IŞİD’lilerin İslami Emirliği alenen çökmüştür ve şimdi ise yeni taktiklerle bu cahil ordusunu ÖSO adı altında yeniden ayağı üstüne kaldırmak istemektekdirler.

Erdoğan ve partisi AKP Müslüman Kardeşler’le aynı fikir içindedir ve ideolojik olarak IŞİD ile aynı saftadırlar ve bu canilerle herhangi bir farkları yoktur. Afganistan halkı on yıllarca Müslüman Kardeşlerin cinayetlerini ve pisliklerini görüp tatmıştır ve Cihatçılarla IŞİD’liler arasında herhangi bir fark görmemektedir.

Türkiye’nin savaş uçakları her gün tonlarca bomba ile Afrin halkını katliam ederek şehir temellerini tahrip etse de dünya ülkeleri bu korkunç cinayeti sadece seyretmekle meşguldür. Ne mutlu ki ilerici Kürt gruplar, özellikle de Kadın gerilalar, tıpkı Kobani’de gösterdikleri kahramanlıkla yine dünyayı şaşırtmış ve bugün Kobani’deki direnişi Afrin’de gösermektedirler.

85 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi